Trwa ładowanie proszę czekać ...

Karmy dla kotów z cukrzycą

15 sierpnia 2016

Dobranie odpowiedniej diety, dla kotów z cukrzycą nie zalicza się do zadań najprostszych, tym bardziej, że tylko nieliczni właściciele zdają sobie sprawę, czym tak naprawdę jest to schorzenie. Pojawia się ono, gdy poziom glukozy (cukru) w organizmie jest za bardzo wysoki, więc we krwi pojawia się zbyt mało insuliny, by ją wyrównać. Zapewnienie komfortowego życia i dobrego samopoczucia dla chorego kociaka jest możliwe tylko, dzięki regularnemu uzupełnianiu hormonu insuliny oraz dbanie o zbilansowaną dietę.

Po jakie karmy warto więc sięgać w przypadku kotów z cukrzycą?

Chcąc zachować odpowiedni poziom glukozy we krwi swojego zwierzaka przez całą dobę, warto stosować karmę Purina Pro Plan Veterinary Diets DM Diabetes Management Cat. Zawiera ona bowiem w sobie wszystkie niezbędne składniki, które potrzebne są Twojemu kot do prawidłowego funkcjonowania. Produkt ten wspomagać będzie utrzymywanie bezpiecznego stężenia glukozy we krwi, ponieważ w przeciwieństwie do innych karm na rynku, zawiera niewielką ilość węglowodanów. To właśnie one powodują nagłe zmiany poziomu glukozy we krwi. Zamiast tego, Purina Pro Plan Veterinary Diets DM Diabetes Management Cat bogata jest w białka, które pobudzają trzustkę do produkcji potrzebnej organizmowi insulin. Purina Pro Plan Veterinary Diets DM Diabetes Management Cat zawiera także witaminę E, zmniejszającą produkcję wolnych rodników, a w rezultacie obniżać stres oksydacyjny, występujący przy cukrzycy. Purina Pro Plan Veterinary Diets DM Diabetes Management Cat można stosować u ciężarnych kotek, młodych kociąk, a także kociaków, cierpiących na niewydolność nerek/wątroby. W związku z tym, że Purina Pro Plan Veterinary Diets DM Diabetes Management Cat dedykowana jest dla diety specjalistycznej, każdy przypadek warto skonsultować z lekarzem weterynarii.

Royal Canin Diabetic Cat

Kolejnym produktem, stworzonym z myślą o kotach, chorych na cukrzycę jest Royal Canin Diabetic Cat. Dzięki Royal Canin Diabetic Cat, właściciele pupila mogą być spokojni, że nawet po posiłku, w organizmie kociaka nie wystąpi nagły wzrost poziomu glukozy. Skład, zaplanowany przez najlepszych weterynarzy, hodowców i dietetyków ograniczy wahania glukozy we krwi do przedziałów, nie przekraczających norm.