Digital Twin

Deor wdraża nową technologię jako pierwszy w światowej branży pet-tech.

Deor po raz kolejny zaskakuje przełomowym rozwiązaniem. Start-up zaczął stosować technologię Digital Twin, jednocześnie stając się pierwszym na świecie start-up’em zwierzęcym mogącym pochwalić się taką innowacją. Wdrożenie tego rozwiązania było możliwe dzięki współpracy z firmą Trusted Twin.

– Od momentu, kiedy pomysł z digital twinem zakiełkował w naszych głowach, zaczęliśmy intensywnie szukać kogoś, kto byłby w stanie zająć się tym od strony technicznej. Kiedy nasze drogi przecięły się z Trusted Twin, od razu wiedzieliśmy, że dalsze poszukiwania nie mają sensu. Są absolutnie topowi ekspertami w tej dziedzinie. – komentuje Karol Zielinski, CEO Deor.

Spółka już wielokrotnie pokazywała swoją fascynację nowymi technologiami. Jak się okazuje — był to dopiero początek. Wykorzystanie „cyfrowego bliźniaka” otwiera im drzwi do zainteresowania swoją działalnością nie tylko opiekunów zwierząt, ale także fascynatów nowych technologii.

– Doprawdy świetnie współpracuje się z firmami mającymi wyraźny plan na siebie i jasno określony cel. Współpracę z Deor zdecydowanie zaliczamy do tej kategorii. Jest to jednocześnie świetna okazja dla nas, aby wdrożyć naszą technologię na nieeksploatowanym dotychczas polu. – mówi Marcin Kowalski, Co-founder oraz COO Trusted Twin.

Czym jest technologia Digital Twin?

Wydaje się, że w kilku linijkach tekstu nie da się ująć całego potencjału tego rozwiązania. Natomiast najogólniej “cyfrowy bliźniak” to wirtualny model zasobu lub procesu posiadający wszystkie cechy oraz właściwości swojego rzeczywistego odpowiednika. Dzięki analizie danych oraz symulacjom, taki model umożliwia prognozowanie wielu zjawisk, a co za tym idzie — pozwala rozwiązywać problemy zanim się one w ogóle pojawią. Przy użyciu Digital Twin możliwe jest obniżenie kosztów produkcji, a także efektywniejszy rozwój obecnie istniejących produktów i usług.

Chcesz dowiedzieć się więcej o technologii Digital Twin?

Nowe możliwości dla Deor

Jak wiadomo, Deor dąży do idealnego dopasowania produktów do konkretnego zwierzęcia. Brzmi to jak truizm, natomiast spółka w swoich staraniach postanowiła zdecydowanie wyjść poza ramy klasycznego e-commerce’u. Dane zebrane przy pomocy technologii digital twin mają posłużyć do spersonalizowania wyborów zakupowych z niespotykaną dotąd dokładnością — a to tylko czubek góry lodowej.

Digital Twin otwiera przed użytkownikami Deor’a wiele możliwości. Wśród tych “flagowych” z pewnością można wyróżnić możliwość przetrzymywania wszelkiej dokumentacji zwierzęcia w formie cyfrowej tak, aby mieć do niej dostęp w dowolnym momencie. Na ile jest to praktyczne? Bardzo. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, w której, z jakiegoś powodu, opiekun wybiera się ze swoim pupilem do innego weterynarza niż zazwyczaj. W tradycyjnym scenariuszu nowy specjalista wie o takim pacjencie niewiele. Z kolei przy wykorzystaniu technologii digital twin ma on dostęp do całej dokumentacji medycznej zwierzęcia — od historii chorób począwszy, na przyjmowanych lekach kończąc.

Opiekunowie zwierząt nie są jedyną grupą, która skorzysta na “cyfrowym bliźniaku”. Technologia ta jest również niesłychanie praktyczna dla klientów biznesowych oraz specjalistów. W oparciu o rozwiązania hardware’owe firmy zoologiczne mogą mieć dostęp do danych umożliwiających jeszcze lepsze dostosowanie ich usług do konkretnej grupy zwierząt. Mowa tu o aktywności danego zwierzaka, trybie życia i innych zachowaniach wpisujących się w codzienną rutynę pupila. Te same dane mogą pomóc chociażby weterynarzowi przy postawieniu trafnej diagnozy. Jak więc widać, schemat działania jest pozornie prosty, natomiast wynikające z niego możliwości — w zasadzie nieograniczone.

– Z całą pewnością nastawiamy się na współpracę z innymi podmiotami. Z otwartymi ramionami przywitamy każdego, kto będzie zainteresowany podpięciem się do naszego systemu. Jest to nic innego, jak dołożenie swojej cegiełki do stworzenia największej na świecie bazy danych o konkretnych zwierzętach. Skorzystają wszyscy. – mówi Karol Zielinski

Digital Twin to technologia, która obecna jest w wielu dziedzinach i branżach. Biorąc pod uwagę jej zalety oraz uniwersalność, zapowiada się na to, że będzie ona stosowana coraz szerzej.

Deor, jak zawsze, chciał wyprzedzić inne podmioty z branży i udało mu się to. Imponująca dynamika z jaką start-up sięga po następne cele zdecydowanie skłania do śledzenia jego następnych kroków.

Skutecznie pomagają tym, którzy tego potrzebują. Ich głównym celem jest poprawa sytuacji zwierząt w Polsce i pomoc ich opiekunom w codziennych obowiązkach. Edukują, informują i inspirują do działań na rzecz zwierząt. Takiej społeczności Polska jeszcze nie miała!

Nestlé Purina PetCare rusza z usługą bezpłatnych teleporad dla opiekunów zwierząt domowych

Czy wiesz, jak prawidłowo odżywiać i pielęgnować swojego ulubieńca? Jeśli zdarza Ci się mieć wątpliwości, teraz możesz skorzystać z telefonicznych konsultacji z dyplomowanym specjalistą ds. żywienia i pielęgnacji psów i kotów. Nową usługę bezpłatnych teleporad udostępnił właśnie Serwis Konsumenta Nestlé Purina.

Aby umówić teleporadę, wystarczy wysłać swoje zgłoszenie na adres cs@pl.nestle.com. Szczegóły dotyczące rejestracji znaleźć można na stronie https://www.purina.pl/poznaj-marke-purina/teleporady. W odpowiedzi zwrotnej konsument otrzymuje informację o terminie konsultacji. Rozmowę z ekspertem umówić można także dzwoniąc na infolinię: 800 174 902 dostępną od poniedziałku do piątku, w godzinach 7-19 oraz w soboty i niedziele, w godzinach 10-18.

Co piąty Polak jest szczęśliwym opiekunem psa, a niemal co szósty dzieli mieszkanie z kotem. To miliony zwierząt, których prawidłowe żywienie i właściwa pielęgnacja są dla nas niezwykle istotne. Cieszymy się, że jako Purina możemy znacząco poprawić jakość życia ukochanych czworonogów, dzieląc się wiedzą z ich opiekunami. Wierzymy, że nasze teleporady okażą się skuteczną pomocą dla wielu miłośników zwierząt oraz ich podopiecznych – komentuje Izabela Wojtczak, Marketing Manager w Nestlé Purina Petcare.

Na wszystkie pytania dotyczące pielęgnacji i żywienia zwierząt odpowiada ekspert marki Nestlé Purina Petcare, mgr inż. zootechniki oraz technik rolnictwa Grzegorz Gawryjołek. Specjalizuje się w dziedzinie dietetyki, fizjologii i behawiorystyki zwierząt, cały czas poszerzając wiedzę o najnowsze badania.

O Nestlé Purina PetCare

Purina kieruje się przekonaniem, że ludziom i zwierzętom razem żyje się lepiej. Już od ponad 120 lat Purina jest jedną z wiodących firm dostarczających pełnowartościową karmę dla zwierząt domowych wytwarzaną zgodnie z najwyższymi standardami jakości i bezpieczeństwa. Pasja Purina do zwierząt domowych wykracza poza doskonalenie żywienia i innowacje produktowe. W 2016 roku Purina wprowadziła 10 zobowiązań, aby pozytywnie wpływać na dobrostan zwierząt domowych, społeczności i planetę. Purina z zaangażowaniem wspiera adopcje. Dzięki programowi odpowiadanych adopcji Adopciaki.pl, którego Purina jest strategicznym partnerem, od 2015 blisko 5000 bezdomnych zwierząt znalazło swój dom. W tym roku firma przekazała 290 ton kramy, fundując ponad półtora miliona posiłków dla bezdomnych psów i kotów. W Polsce portfolio marki Purina obejmuje wiele znanych i lubianych karm dla zwierząt domowych, w tym: Adventuros, Cat Chow, Dentalife, Dog Chow, Felix, Friskies, Gourmet, Purina ONE, Pro Plan, Pro Plan Veterinary Diets. Dowiedz się więcej na www.purina.pl.

O Nestlé

Nestlé w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia z portfolio blisko 1600 produktów i prawie 70 marek, w tym m.in.: NESCAFĒ, WINIARY, GERBER, PRINCESSA, KIT KAT, LION, NESQUIK, NAŁĘCZOWIANKA oraz Purina. Nestlé działa na polskim rynku od 1993 roku. Firma zatrudnia aktualnie 5500 pracowników w 8 lokalizacjach.

Linienie psa – czy można zapobiegać wypadaniu sierści u psa?

Linienie to “problem”, który dotyka większości psów. Jest to zupełnie naturalny proces, który przechodzi nasz pupil – sierść, która to dorasta do pewnego etapu wypada, a jej miejsce zastępuje nowa. Nie dla każdego właściciela jest to komfortowa sytuacja, stąd wielu psich sympatyków wybiera te rasy, u których problem ten nie występuje, bądź nie jest tak intensywny. Ale co, jeśli sympatyzujemy akurat z taką rasą, która boryka się z tym problemem? Pozostaje nam uporać się z owym procesem na tyle, na ile jesteśmy w stanie.

Dlaczego i w jakich miesiącach pies linieje?

Jak wspominaliśmy wcześniej, linienie to naturalny proces dotyczący tych ras psów, które mają normalny typ sierści, a nie taką, która w swojej strukturze przypomina ludzki włos. Sierść naszego psa rośnie do pewnego etapu, a następne starzeje się, obumiera i wypada, aby zastąpić ją mogła nowa warstwa lśniącego włosia. Najczęściej obserwuje się ten cykl dwa razy w roku – w miesiącach jesiennych oraz wiosną, gdy nasz pupil przybiera nową sierść, aby dostosować się do panujących na zewnątrz i wewnątrz temperatur.

Kiedy pies linieje?

Proces ten intensywnie możemy zaobserwować to zjawisko u psów mieszkających na zewnątrz, które to posiadają podszerstek. Psy te w okresie wiosennym przechodzą zmianę sierści szczególnie mocno, ponieważ zrzucają z siebie gęstą, zimową okrywę, która chroni je przed niskimi temperaturami. Mniej zauważalne jest linienie u psa mieszkającego w domu jednak, gdy temperatury na zewnątrz są bardzo niskie, a w pomieszczaniach panuje ciepło, psy te również intensywnie zmieniają swoją sierść.

Domowe sposoby na linienie psa

Podstawą jest nastawienie – trzeba się z tym pogodzić i przyzwyczaić, ponieważ ten proces będzie nam towarzyszył przez całe życie naszego pupila. Pamiętajmy przede wszystkim o wyczesywaniu takich psów, szczególnie tych, które posiadają podszerstek. Dzięki temu usuniemy martwe włosie zanim wyląduje ono na naszych meblach i odzieży. Możemy także odpowiednio zmodyfikować dietę naszego czworonoga. Zadbajmy o to, aby karma, która spożywa była odpowiedniej jakości, była bogata w składniki pochodzenia zwierzęcego, białko i nie zawierała niepotrzebnych dodatków. Możemy do karmy dodawać kilka kropel oleju z łososia, jednak pamiętajmy, aby przechowywać go w chłodnym, ciemnym miejscu, w butelce z ciemnego szkła, aby nie stracił swoich odżywczych właściwości. Pamiętajmy również, aby zadbać o odpowiednie warunki, w których mieszka nasz pupil. Duże wahania temperatur wpływają na linienie, warto zatem ograniczyć ogrzewanie naszego mieszkania tak, aby temperatura oscylowała na poziomie 18-21 stopni Celsjusza.

Linienie u szczeniaka

Bardzo istotne jest także przyzwyczajanie do tego naszego psa już od szczenięcia. Ważne jest, aby czesanie kojarzyło mu się z czymś zwyczajnym, a nie kara i nieprzyjemnością. W sklepach zoologicznych możemy zakupić specjalne szczotki dostosowane do sierści, jaką posiada nasz pupil.

Preparaty na linienie psa

W przypadku nadmiernego gubienia sierści możemy również wprowadzić suplementację naszego czworonoga gotowymi preparatami, które to zwykle zawierają drożdże, algi, czy też nienasycone kwasy tłuszczowe. Można je dostać w większości sklepów zoologicznych, jednak jeżeli nie jesteśmy pewni co zastosować w przypadku naszego czworonoga, zalecamy wizytę weterynaryjną.

Psy z włosami zamiast sierści

Takie psy nie gubią sierści, ale pamiętajmy, że ich włosy wymagają regularnego podcinania i częstych zabiegów pielęgnacyjnych. Pamiętajmy o wyczesywaniu naszego czworonoga, nie tylko po to, aby jego włosy nie były splątane, ale również by wyczesać z nich zanieczyszczenia, pyłki traw, kurz.

Pamiętajmy również o kąpieli i stosowaniu właściwych kosmetyków. Możemy też skorzystać z usług psiego fryzjera, który zapewne nam pokaże i doradzi, jak odpowiednio dbać o takiego psa w warunkach domowych. Zaleca się stosowanie nożyczek, ponieważ maszynka pogarsza jakość włosa i powoduje konieczność częstszego wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych.

Partnerem wpisu jest wyszukiwarka hodowli psów rasowych w Polsce i na świecie.

Olejek CBD dla zwierząt

CBD to skrót od kannabidiolu, jednego z wielu kannabinoidów lub związków chemicznych występujących w marihuanie i konopiach. Wydaje się, że produkty CBD są obecnie na ustach coraz to większej ilości osób. Co więcej, ciągle rośnie liczba tych którzy wykorzystują go jako alternatywę dla dolegliwości bólowych, niepokoju, bezsenność i nie tylko.

Wszystkie kannabinoidy działają na podobnej zasadzie – to grupa molekuł, które wpływają na receptory mózgu. Warto jednak zaznaczyć, że THC powoduje działanie psychotyczne, co potocznie określamy uczuciem “haju”. CBD ma z kolei działanie antypsychotyczne, podczas jego stosowania, nie występują żadne efekty uboczne! Warto zaznaczyć, że kannabinoid oferuje przy tym wszystkie inne właściwości medyczne, z których znane są Konopie Indyjskie.

Podobnie jak człowiek, psy czy koty posiadają tak zwany układ endokanabinoidowy. System ten ma ogromny wpływ na prawidłowe funkcje fizjologiczne i odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu innych podstawowych układów organizmu. Badania donoszą, że CBD ma działanie przeciwlękowe, przeciwwymiotne, przeciwbólowe i przeciwstresowe, a jednocześnie pomaga zażegnać dolegliwości żołądkowo-jelitowe.

CBD czyli kannabidiol to jedna z najważniejszych substancji aktywnych w medycznej marihuanie oraz konopi, o bardzo szerokim spektrum działania. Spośród niemal 500 aktywnych substancji zawartych w konopiach CBD posiada największe właściwości zdrowotne. Olej CBD z konopi siewnych nie posiada efektu psychoaktywnego. Produkt może być stosowany jako wszechstronny środek terapeutyczny, bez obaw o percepcje czy zmiany świadomości. Kannabidiol (CBD) odwrotnie do THC nie powoduje żadnych skutków ubocznych i nie uzależnia. Jest udowodnione naukowo, że związek ten posiada szereg pozytywnych właściwości, pomocnych w procesie leczenia.

Jak wytresować psa?

Tresowanie psa nie jest zadaniem łatwym, ale nie możemy powiedzieć, że niemożliwym. Oczywiście możemy tu postawić na specjalistów z dziedziny tresury, ale też nie ma takiej potrzeby. O wiele lepiej jest do tego zabrać się osobiście. Tym bardziej że to przecież nasz pies i na nasze komendy powinien reagować. Jednakże wielu nie wie jak rozpocząć szkolenie swojego pupila. Jak się w związku z tym do tego zabrać, aby nie narazić go na szwanki?

W jaki sposób przezwyciężyć lękliwość u psa?

Lękliwość u psów nie jest często spotykanym problemem, ale jednak nie da się ukryć, że niekiedy z taką sytuacją się spotykamy. Oczywiste jest, że wielu właścicieli nie umie sobie z tym poradzić. Należy mieć tutaj na uwadze, że proces socjalizacji zwierzęcia powinien być rozpoczęty już na etapie, kiedy jest on szczeniakiem. Jak w związku z tym się do tego zabrać?

Sztuka nagradzania psa

Tresowanie psa nie jest zadaniem łatwym, ale też nie możemy powiedzieć, że koniecznie musimy do tego zatrudniać wybitnego tresera. Nie ma w tym wiele prawdy, bo równie dobrze wielu sztuczek, a już na pewno posłuszeństwa możemy je nauczyć osobiście. Nie każdy jednak wie jak się za to zabrać. O czym w związku z tym należy pamiętać tresując psa? Na pewno nieobca nam musi być sztuka nagradzania czworonogów. Przyjrzyjmy się w związku z tym tej kwestii nieco bliżej.

Jak karać psa bez wyrzutów sumienia?

Szkolenie psa to przede wszystkim jego nagradzanie za kolejne postępy. Jednakże trzeba pamiętać też i o tym, że nawet najlepsi treserzy stosują także i kary. Wielu stosować się je jednak obawia i słusznie, bo nikt nie chce zerwać pozytywnej więzi pomiędzy psem a właścicielem. Jak w związku z tym skutecznie karać psy, aby owej więzi nie zerwać? Czy w ogóle jest to możliwe?

Pies na każde zawołanie

Nie da się ukryć, że wiele osób jest nam bardzo posłusznych. O wiele częściej zdarza się jednak, że mamy z nimi spory problem i próbujemy zatrudnić treserów, aby nauczyli oni naszego pupila posłuszeństwa. Bynajmniej nie mówimy tutaj jednak o jakichś szczególnych sztuczkach. Wielu z nas zainteresowanych jest wyłącznie tym, aby pies przychodził do nasz na każde zawołanie. Jak się okazuje, wcale nie potrzebujmy zatrudniać do tego wybitnych specjalistów z dziedziny tresury. Cel ten możemy bowiem osiągnąć osobiście. Jak w związku z tym się za to zabrać?

Jak sprawić, aby pies nie ciągnął nas na smyczy?

Niemal każdy z nas ma dziś psa i oczywiście nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Nie bez powodu bowiem psy są uznawane za najlepszych przyjaciół człowieka. Większość z czworonogów nie sprawia nam problemów niezależnie od tego, jakiej są one rasy. Zdarza się jednak, że mamy z nimi jakiś kłopot. Bardzo często problem pojawia się, kiedy go wyprowadzamy. Wiele psów ciągnie bowiem wówczas smycz. Co zrobić, aby oduczyć go tego nawyku?