Trwa ładowanie proszę czekać ...

Co ze zwierzętami, gdy przychodzą goście?

6 listopada 2017

W wielu domach jest taka praktyka, że zwierzaki są traktowane jak członkowie rodziny. Jeśli również macie taką praktykę to trzeba pamiętać, że zwierzaki mają swoje prawa, ale muszą mieć także obowiązki. Należy dbać o takie kwestie zachowania, gdy przybędą do nas goście.

Podstawowa zasada jest taka, że nie można oczekiwać, że goście będą również nastawieni pozytywnie do naszych zwierzaków tak jak my. Dlatego raczej zwierzaka na ten czas zamykamy, ewentualnie przedstawiamy gościom, pokazujemy, ale gdy tylko widać jakieś oznaki stresu trzeba z tego zrezygnować i swojego zwierzaka po prostu schować. Nie przekonujemy na siłę, że to najbezpieczniejszy zwierzak i nie będzie im straszny.

Jeśli na ten czas schowamy zwierzaki można uchronić się przed nieprzyjemnymi sytuacjami, do których mogą one doprowadzać. Pies niestety może zniszczyć buty gościa, kot schować się w torebce. Oprócz tego może również skakać na nogi gościa i w ten sposób doprowadzi do zniszczenia spodni czy rajstop kobiecie, dlatego trzeba będzie na to uważać.

W niektórych domach pojawia się także taka praktyka, w której zwierzaki jedzą z takich samych talerze co mieszkańcy domu. To jednak bardzo niehigieniczne. Nie można jak wiadomo robić tego przy gościach, nie powinno się również o tym opowiadać nawet jeśli chcemy pokazać jak doskonale opiekujemy się zwierzakiem i jak ma u nas dobrze. Jeśli nawet tak robimy to dla gości powinniśmy mieć inne talerzyki. Dodatkowo oczywiście nie karmimy zwierząt naszych gości, ponieważ nie jest to eleganckie a oprócz tego goście mogą po prostu tego nie chcieć, bo zwierzę może być na diecie.

Mogą być wśród naszych znajomych także takie osoby, które mają uczulenie na futro. Jeśli tak się dzieje to lepiej spotykać się w kawiarniach. Może być jednak tak, że gość się u nas pojawi i wtedy objawi się alergia. Jeśli tak się stanie warto będzie mieć jakiś lek w apteczce, który ten problem pokona.

Warto także pamiętać, że jeśli ktoś ma u nas nocować to trzeba mu zagwarantować komfortowe warunki. Dlatego jeśli mamy zwierzę trzeba będzie je zamknąć, nie może być tak, że pies będzie pojawiał się w nocy w pokoju naszego gościa. Jeśli chcemy tego uniknąć po prostu zamykamy zwierzaka na noc.

Jeśli wychodzimy na spacer trzeba pamiętać o smyczy, kagańcu czy sprzątaniu po psie. To świadczy nie tylko o tym, czy jesteśmy dobrze wychowani, ale tak naprawdę będzie to nasz obowiązek. Jeśli tego nie zrobimy możemy się narazić na mandat. Psa raczej nie zabieramy również do restauracji nawet jeśli mamy takie miejsca, gdzie będzie to już możliwe.