Trwa ładowanie proszę czekać ...

Karmy dla kotów z alergią

15 sierpnia 2016

U niektórych kotów, występują niepokojące objawy pokarmowe, jak: biegunka, wymioty, zmiany w okolicach pyszczka, a nawet miejscowe łysienie. Weterynarze przekonują, że symptomy te nie muszą być wynikiem przewlekłych i poważnych chorób, ale alergii pokarmowych, które choć utrudniają kociakowi życie, o wiele łatwiej jest wyleczyć niż inne choroby. Czasami, wystarczy jedynie zmienić kociakowi dietę.

Po jakie karmy warto sięgać?

Karma TROVET Rabbit Rice Diet (RRD) uznawana jest za jedną z najlepszych na polskich rynku karm dla kotów, cierpiących na nadwrażliwość pokarmową. Głównymi składnikami TROVET Rabbit Rice Diet jest bowiem królicze mięso (białko zwierzęce), a także ryż, który stanowi źródło węglowodanów, niezbędnych do właściwego funkcjonowania każdemu kociakowi. Dieta, opierająca się na karmie TROVET Rabbit Rice Diet jest doskonałym sposobem na walkę z alergiami pokarmowymi, a także wszelkimi nietolerancjami, które mogą objawiać się wspomnianymi wcześniej symptomami naskórnymi oraz przykrymi dolegliwościami pokarmowymi. Systematyczne podawanie zwierzęciu karmy przeciwalergicznej marki TROVET sprawi, że objawy, jak swędzenie, będą stopniowo ustępować. Oznacza to, że właściciele pupila nie będą musieli się także martwić, że kociak będzie drapał się lub gryzł w podrażnione miejsca. Jedynym przeciwskazaniem u czworonogów jest nadwrażliwość na wszelkie białka z mięsa króliczego. Karma TROVET Rabbit Rice Diet dedykowana jest przede wszystkim młodym kociętom w okresie wzrostu. Stosować powinno się ją od trzech do ośmiu tygodni. Oczywiście, można ją podawać także kociakom, u których objawy alergii ustąpią, ponieważ zapewnia ona pełnowartościowy posiłek na cały dzień.

Co dla dorosłych kotów?

Dla dojrzałych zwierzaków, weterynarze polecają karmę Royal Canin Hypoallergenic Cat, którą stosuje się w przypadku alergii pokarmowych i ich podejrzenia (diety eliminacyjne), nietolerancji pokarmowych i objawów schorzeń jelit, biegunek, wymiotów, zaparć, a także zaburzeń flory bakteryjnej jelit. Karmę Royal Canin Hypoallergenic Cat powinno stosować się od trzech do ośmiu tygodni, jednak w niektórych przypadkach należy podawać ją zwierzakowi do końca życia. Royal Canin Hypoallergenic Cat zapewnia wszystkie wartości, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego czworonoga.